Czy SuperHost.pl plajtuje?

Prosperita s.c. z siedzibą w Gdyni, właściciel SuperHost.pl zajmuje sie również sprzedażą okularów przeciwsłonecznych, urządzeń szpiegowskich, samochodzików i odtwarzaczy mp3.
Przeglądając aukcje Allegro, szukając właśnie mp3-player’a dla mojej (od-wczoraj-byłej) dziewczyny trafiłem na dział Internet, jak to ja ;-). W gąszczu aukcji dają się odnaleźć kolejne firmy spod szyldu Prosperity.

Zatem, skoro tak, powstaje pytanie: czy Prosperita wycofuje się z rynku, czy może stara się skupić jedynie na swoim hostingu?
Nie dalej jak 4-5 miesięcy temu mogliśmy (my, ich klienci) przeczytać informację:

Własny Prosperita Data Center otwarty w marcu 2006 roku pozwolił nam kolejny już raz bez zmiany cen znacznie podnieść jakość świadczonych usług.

Na ich stronach, cały czas, widnieje informacja

Nasi technicy oferują Państwu niezawodną pomoc 7 dni w tygodniu.

Już pomijajac fakt, że jest to bzdura, bo będąc dostępnymi mogliby odpowiadać na maile. Na wielu forach toczą sie dyskusje n/t jakosci usług dostarczanych przez Prosperitę i dostępu do pomocy technicznej. I choć byłem (choć teoretycznie nadal jestem) ich klientem od 2003 roku, to nie narzekałem. Nie narzekałem do momentu, kiedy rzeczywiście potrzebowałem skorzystac z “Pomocy technicznej”. Pierwszy mankament jaki zauwazyłem to poziom wiedzy ludzi zasiadających pod numerami “Administratorów”. Miałem problem polegajacy na rozsyłaniu spamu z serwera na którym miałem konto. Ładnie, grzecznie zgłosiłem to do HelpDesku. 24, 48 godzin – zero reakcji. No to telefon (podany jako kontakt z administratorem):

– Z administratorem proszę.
– Nie ma.
– ?!
– W jakiej sprawie?
– […].

Opisalem. s33.superhost.pl rozsyła spam. zwrotne listy trafiaja na moje konto w tej domenie. A ja w życiu nie podałem nigdzie takiego adresu: ludwikc@s33.superhost.pl !

Minęła noc. Rano:

Sorry, your account has been disabled.

WTF? Telefon na komórkę do administratora: Abonent jest czasowo niedostępny, prosimy… . Stacjonarny:

– Tak, pańskie konto zostało zawieszone.
– Dlaczego?!
– Bo rozsyłało spam.
– Człowieku! Wczoraj do was dzwoniłem i to ja wam to zgłosiłem!
– Tak? No ja nie wiem, ale w regulaminie jest napisane, że nie wolno rozsyłać spamu…

Tragedia, Tragedia i jeszcze raz tragedia.
Powiem tak: Hosting mają dobry: szybki, sprawny i stabilny. Ceny, jak na polskie warunki – rzeczywiście świetne. Pomoc techniczna i ludzie tam pracujący ( przynajmniej ci, z którymi kontaktuje się klient) – poniżej poziomy krytyki.
Czy zatem ostatnie działania Prosperity, związane z wyprzedażą innych marrek, przez siebie firmowanych, wskazuje na stagnację w rozwoju firmy?

Leave a Reply