Domeny.pl i ich “rzetelna” reklama

Swego czasu zdarzyło mi się na tym blogu narzekać na pewnego rejestratora domen i jakość ich usług. Dzisiaj moją uwagę przykuła, zorganizowana z okazji 10 urodzin, promocja firmy domeny.pl. Domeny *.pl po (uwaga!) 0.05 PLN. To rzeczywiście jest promocja. “Damn – pomyślałem – czyżby Polskie firmy zaczęły robić promocję na miarę Dreamhostu?!” (Dla niezorientowanych w temacie – Dreamhost, jedna z większych firm hostingowych na świecie, z okazji 10 urodzin zwiększyła oferowany pakiet usług do 500GB powierzchni dyskowej i 5TB miesięcznego transferu. I do tego taka przyjemność kosztuje ~120zł/rok, przy użyciu kodu promocyjnego 3FT6H7VJN).

Ale do rzeczy. Na stronach domeny.pl widnieje taka reklama (excerpt z całej strony):Domeny.pl - jakość

Ładnie, naprawdę ładnie. No, prawie, jeśli bardziej się wczytać. Okazuje się, że promocja dotyczy tylko firm, ale żeby tego było mało (nie każdy z nas ma przecież własną firmę) – promocja dotyczy tylko domen IDN (czyli domen ze znakami diakrytycznymi). Jeśli nie spełni się dwóch powyższych warunków – domena jest około 100 razy droższa! (I tu mamy kolejny przykład zgrabnej manipulacji: 5gr x 100 = 5 zł 🙂 ).

No, trudno. Mam pomysł na pewien serwis. Może otworzyć go w domenie żółwik.pl? Niech będzie. Po kliknięciu “Zamów teraz” okazało się, że jednak serwisu nie będzie:

Domeny.pl - jakość

Czyli domenę zamówić się da, ale… tylko jeśli nie będzie zawierała polskich znaków, w przeciwnym razie pojawi się ten oto błąd.
No cóż, mili państwo. Marketerzy się nie spisali. (A może się jednak spisali, skoro czytasz ten artykuł? Szkoda tylko, że z domeny nici 🙁 )

[tags]domains, registrar[/tags]

2 Comments

marek October 27, 2007 Reply

A wczytałeś się w regulamin domeny.pl ? W promocjach zobowiązujesz się pozostać u nich przez 3 lata…. Tak że nici z promocji transferów do innych po roku 🙂

Mariusz November 2, 2007 Reply

Trzeba przyznać, że SQL error soczysty 😉

Leave a Reply