Kurenda!

Kurenda, okólnik, cyrkularz – to rodzaj urzędowego pisma obiegowego, które wysyłane jest do wszystkich zainteresowanych stron.

Wikipedia

Kolejny post z cyklu ogłoszenia parafialne. Pierwszy ogłaszał zmianę wyglądu tego bloga, czyniąc go bardziej… blogowym.

Tym razem, w nurcie prostych rozwiązań, usystematyzowanie naszej komunikacji mailowej.

Po pierwsze, mój email jest publicznie dostępny:
ludwikc małpa siadlak kropka com.

Po drugie, w różnych tekstach publikowanych na tym blogu możesz trafić na 3 różne newslettery:

  1. Monday Speedlinking
  2. Evernote Productivity Hacks
  3. Powiadomienia o publikacjach

Monday Speedlinking

Pomysł, który był rozszerzeniem #pRSSówki, którą w zamierzchłych czasach publikowałem na blipie. MSL miał swoje wzloty i upadki – głównie przez mój natłok zadań brak systematyczności, z którym bardzo aktywnie walczę. Dlatego też, od początku 2017, wysyłam go w każdy poniedziałek o 7:00 czasu środkowoeuropejskiego. I jest to jedyny email jaki otrzymasz na przestrzeni tygodnia po zapisaniu się na tę listę.

MSL jest bardzo krótkim mailem, zawierającym odnośniki do 5 artykułów dotyczących rozwoju osobistego i relacji interpersonalnych, które przeczytałem w minionym tygodniu. Żadnych wywodów, recenzji i komentarzy. Speedlinking – jasno, szybko, krótko i na temat. Nie chodzi o to, żeby czytać wszystko, ale wybrać coś dla siebie.

Na Monday Speedlinking możesz zapisać się na stronie Revue:
Evernote Productivity Hacks

Na tym blogu publikuję treści związane z różnymi aspektami życia – przede wszystkim o rozwoju osobistym, produktywności i efektywności. Czasem też trochę innych rzeczy, jak np. teksty o bezpieczeństwie w sieci.

Pośród nich znajdują się również wszystkie publikacje o Evernote, którego jestem pierwszym – i póki co jedynym – certyfikowanym konsultantem w Polsce. Jeśli to jest właśnie temat, który interesuje Cię najbardziej i chcesz otrzymywać powiadomienia wyłącznie o tym narzędziu – możesz zapisać się tutaj. Nie będziesz dostawać informacji o żadnych innych tekstach. Tylko Evernote. Evernote. Evernote. Nic więcej.
(No chyba, że OneNote, ale tylko jeśli w porównaniu z Evernote).


 

Powiadomienia o nowych publikacjach

Last, but not least – jeśli interesuje Cię o wiele więcej niż sam Evernote, czyli chcesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich nowych treściach – czyli tak jak pisałem wyżej – tych o rozwoju osobistym, prodkutywności, efektywności, ale też zdrowym trybie życia i ochronie swojej prywatności, to to jest punkt dla Ciebie.

Za pomocą poniższego formularza otrzymasz powiadomienia o wszystkich nowych publikacjach na tym blogu. Jedyne co musisz zrobić, to podjąć decyzję czy chcesz otrzymywać powiadomienia każdorazowo, czy w podsumowaniu. Średni czas, jaki zajmuje przeczytanie pojedynczego tekstu to 3 do 5 minut, więc nawet w przypadku codziennych publikacji nie jest to szczególny zjadacz czasu. Jeśli zdecydujesz się na powiadomienia cotygodniowe, to otrzymasz 1 maila z 7 linkami, czyli żeby przeczytać wszystko będziesz potrzebować slotu na przynajmniej 7*5 = 35 minut. A to już większy kawałek orzecha do zgryzienia. Oczywiście – zrobisz jak uznasz, ja tylko podpowiadam 🙂

Jak często chcesz otrzymywać powiadomienia?


 

Fiku-miku na Fejsiku

Możesz też otrzymywać takie powiadomienia na swoim fejsbuku (jeśli nie masz wyciętego newsfeeda, jak ja). Aby tak się zadziało, musisz jednak wykonać jedną dodatkową akcję – w ustawieniach powiadomień kliknąć “zobacz najpierw”.

W innym przypadku zamiast treści publikowanych z mojego fanpage’a, będziesz widzieć reklamy i inne posty sponsorowane.

Klik, klik.


Tyle ogłoszeń parafialnych na dziś. Idźcie w pokoju (zapisać się na którąś z list 😉 )

3 Comments

bobiko January 18, 2017 Reply

tak w ogole nie za dużo tych list subskrycyjnych?

Ludwik C. Siadlak January 20, 2017 Reply

Nie, chyba nie. Pierwsza to treści pochodzące z innych blogów. Ostatnia to komplet publikacji mojego autorstwa, a druga to taki dodatkowy ekstrakt dla tych, którzy są zainteresowani wyłącznie jednym narzędziem.

Chcę, by każdy miał coś dla siebie 🙂

Leave a Reply