Monday Speedlinking

Dawo, dawno temu, kiedy bardzo aktywnie udzielałem się w społecznościach wolnego oprogramowania, byłem m.in. sekretarzem lokalnego oddziału Polish Linux Users Group.

Działając tam, wprowadziłem pewnego razu na jedną znaszych list mailingowych pewien zwyczaj. W każdy poniedziałek rano wysyłałem do wszystkich subskrybentów maila z listą najciekawszych artykułów związanych z FOSS (free/open source software), który wówczas był bardzo doceniany.

Pomyślałem, że przy takiej ilości wartościowych artykułów, które pojawiają się dzisiaj w sieci, a które trzeba jednak odsiać od mnóstwa… powiedzmy, że mało ciekawych 🙂 treści, warto byłoby po prostu oznaczyć te the best of the best i publikować je w formie krótkiego, zwięzłego postu na tym blogu, albo naszej liście mailingowej.

Dwie kategorie, z pośród których przewija się najwięcej treści w moich źródłach, to Social Media i Personal Development.

Jeśli miałoby to być TOP10 tygodnia, wówczas taki post miałby mniej więcej taką strukturę:

Personal Development/Coaching:

Social Media:

Koniec. 🙂

Dzięki temu oszczędzacie swój czas, który ja i tak codziennie inwestuję już w wyselekcjonowanie najbardziej interesujących tematów, a nie ma sensu zbędnie dublować wysiłków.

Jak Wam się podoba taka koncepcja? Zaczynamy od jutra?

UPDATE: Widzę, że pewna część Was dosyć szybko i pozytywnie zareagowała na ten pomysł. Odpowiadając na Wasze działanie – szczególnie, że częścią tej pozytywnej odpowiedzi było pytanie “gdzie się zapisać?” 🙂 – poniżej zamieszczam wstępny formularz, za pomocą którego możecie się zapisać do Monday Speedlinking kiedy tylko ruszymy – Zapraszam!

[revue_subscribe]

5 Comments

Gosia January 8, 2013 Reply

Zapisałam się a linka potwierdzającego niet :(((

Ludwik C. Siadlak January 8, 2013 Reply

Gosiu

Na liście mailingowej jest informacja, że kliknęłaś w link aktywacyjny kilka minut po tym komentarzu – rozumiem, że z jakimś poślizgiem, ale wszystko pomyślnie dotarło? 🙂

Pozdrawiam serdecznie
Ludwik

Leave a Reply