April 15

Active24.pl – nie polecam

2  comments

Oczywiście ze nie polecam bo są niepoważni. Już tłumaczę dlaczego. Kilka dni temu zarejestrowałem 3 domeny .eu. Oczywiście zaraz po rejestracji dostałem maila o następującej treści:
Wartość całego zamówienia:

Cena netto: 149.70,- PLN
Podatek Vat: 32.93,- PLN (22%)
Cena brutto: 182.63,- PLN

i oczywiście poniżej

Po wpłynięciu kwoty 182.63,- PLN na konto w ciągu najpóźniej 24 godzin usługa zostanie aktywowana (nie dotyczy prerejestracji).

Był oczywiście link do faktury proforma.
Zgodnie z treścią maila przesłałem 182 zł i 63 gr na podane konto. W ciagu 24 godzin przyszedł mi mail z potwierdzeniem rejestracji… Dwóch domen. Co z trzecią? Pewnie zarejestruja ją jutro (bo juz byla 19) – pomyślałem. Ale nie. Poczekałem dzien – zadzwoniłem. Okazuje się ze powinienem był wplacić 182.64 zł i dlatego nie zarejestrowano mi domeny. O 1 grosz za mało. Ok. moja wina. Ale zaraz… przeciez w mailu jest 182.63!
Zwróciłem im uwagę na błąd który popełnili i napisałem maila z prośbą o rejestracje domeny. Odpisano mi tylko:

Domena zostanie zarejestrowana po wpłynięciu brakującej kwoty na konto

O nie! Tak się ze mną bawić nie będą! Napisałem ostatni juz do nich list o następującej treści:

Jeżeli dobrze rozumiem ostatnią wiadomość jaką dostałem od waszego konsultanta to Państwa firma nie zarejestruje domeny mimo ze błąd i wina za zaistniałą sytuację leży po Państwa stronie.
W związku z powyższym żądam zwrotu pieniędzy jakie zapłaciłem za domenę .eu a sprawę zgłoszę do Federacji Konsumentów i BOPK.

Active24? Nie polecam!

UPDATE: Po kolejnym monicie Active24 przyznało się do błędu i zarejestrowało domenę. Z pięciodniowym opóźnieniem.
[tags]domains, registrar, eu[/tags]


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • […] Swego czasu zdażyło mi się na tym blogu narzekać na pewnego rejestratora domen i jakość ich usług. Dzisiaj moją uwagę przykuła, zorganizowana z okazji 10 urodzin, promocja firmy domeny.pl. Domeny *.pl po (uwaga!) 0.05 PLN. To rzeczywiście jest promocja. “Damn – pomyślałem – czyżby Polskie firmy zaczęły robić promocję na miarę Dreamhostu?!” (Dla niezorientowanych w temacie – Dreamhost, jedna z większych firm hostingowych na świecie, z okazji 10 urodzin zwiększyła oferowany pakiet usług do 500GB powierzchni dyskowej i 5TB miesięcznego transferu. I do tego taka przyjemność kosztuje ~120zł/rok, przy użyciu kodu promocyjnego 3FT6H7VJN). […]

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Use this Bottom Section to Promote Your Offer

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

    >