Biblioteka Lifehackera #007: Koncept do Zadań Specjalnych

Nieidealny transkrypt (wygenerowała go maszyna!)

To jest LifeHacking Podcast czyli przewodnik po sposobach metodę technikach skrótach i trików rozwijania swojego umysłu. Dla każdego kto potrzebuje skutecznych rozwiązań do osiągania. Swoich celów. Jeśli jesteś freelancerem lub przedsiębiorcą prawnikiem politykiem czy płatnym zabójcą. Ten podcast jest dla ciebie. Jest Ludwik C. Siadlak i zapraszam Cię do dzisiejszej audycji.

Cześć. Chciałbym opowiedzieć Ci o pewnych książkach które są dosyć popularne na rynku ale wymagają pewnego rodzaju zrozumienia. Którego brak może spowodować że zostaną totalnie natychmiast przez ciebie skreślone. Nie chciałbym żeby tak było. W związku z czym spieszę z pomocą. Otóż kilkukrotnie w ramach tego bloga tego podcastu pojawiły się pojawiał się temat biblioteczki Lifehackera czyli pewnego rodzaju zastosowanie.

Sprytnych mechanizmów do tego żeby skrócić sobie drogę przechodzenia z punktu A do B. Tworzenia takich skrótów korzystania z takich skrótów i jednocześnie podążania tymi skrótami w sposób bezpieczny cały czas tak żeby nie rzucać się po prostu na głęboką wodę do nie sprawdzonego do nie sprawdzonego miejsca.

Korzystanie z wiedzy innych. Korzystanie z książek jest typową metodą na to żeby z takich schodów skorzystać i teraz. Jednym z takich bardzo popularnych tematów w branży w ogóle rozwoju osobistego. Bardzo prawdziwym. Oczywiście ale tak jak powiedziałem często nie niezrozumiałym jest prawo przyciągania czyli to w jaki sposób my możemy skupiać się na pewnego rodzaju rzeczach żeby one jednak się w naszym życiu znalazły.

To znaczy. Najbardziej popularny Tigerem singlem który spowodował że to się wylało na cały świat praktycznie. Czyli spopularyzował się ten koncert bo oczywiście książka pod tę książkę zdobyła bardzo dużo negatywnego negatywnych opinii negatywnego odbioru przede wszystkim przez wielu czytelników z tego względu że ona została zrozumiana bardzo pobieżnie.

Bardzo płytko to znaczy tak naprawdę jeżeliby się przysłużyć tylko i wyłącznie słowom które padają czy to w tej książce czy w filmie zbudowanym na podstawie tej książki. Nie używam słowa już używam słowa zbudowany tak bardzo świadomie z tego względu że ten film. Cykl wywiadów z ludźmi którzy tę książkę wraz z żoną tworzyli.

I teraz jeżeli popatrzymy tak jak mówię bardzo pobieżnie bardzo płytką książkę to tak naprawdę można stwierdzić że to jest koncert. Okej skup się na czymś bardzo bardzo mocno. I wtedy to ci się wydarzy i to ci się przydarzy i to zacznie się dziać prawda. Nie do końca tak jest dlatego że to że ja chcę np.

mam ogromną ochotę na pizzę ja będę myślał pizzę to po pierwsze słowo pizzę zaraz przestanie mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie bo to będzie tylko i wyłącznie kakofonia jakaś natomiast. Kapica nie zadzwoni do mnie i słuchaj Ludwik dla ciebie tak pomyślałem. Poczułem że mogę ci jako sąsiad dać pizzę.

No nie. Prawo przyciągania polega na tym że ja koncentrując się na czymś bardzo mocno. Mogę zacząć dostrzegać pewnego rodzaju możliwości. To jest dokładnie tak samo jak z momentem kiedy kupujesz samochód kupujesz sobie konkretny samochód czy nawet bądź gdy wybierasz ten konkretny samochód i zaczniesz wpadnie on w jakiś sposób na listę twoich marzeń że chciałbyś czy chciałabyś jeździć tym właśnie samochodem.

Co się dzieje. Nagle się okazuje że wszyscy ludzie naokoło jeżdżą tymi samochodami. Zaczynasz i to jest właśnie prawo przyciągania. Zaczynasz dostrzegać. Przyciąganie polega na dawaniu sobie sprawy z obecności rzeczy. Czyli jeżeli zaczniesz myśleć o tym że masz wielką zdajesz sobie sprawę że wielką ochotę na pizzę nagle zaczynasz.

No dobra mam wielką ochotę na pizzę ale tak w domu mam mąkę. Mam fajne pesto pomidorowy mam jakiś jakiś ser który mógłby fajnie tam sobie zetrzeć. Do tego mam jeszcze jakieś parmezan. Mam fajne przyprawy mam jakiś świeżo zmielone organ. To tak naprawdę to są. I w tym momencie prawo przyciągania mówi o tym że jeżeli masz skupiasz się na czymś.

Kurczę chciałbym tak zdaję sobie sprawę że to jest właśnie to czego mi dzisiaj od samego rana brakuje. Ogromną ochotę na pizzę to się okazuje że możecie to zrobić sam albo. Jak zaczyna szukać to się okazuje że właśnie ta pizzeria którą tyle czasu już reklamowano ona właśnie została otwarta. Ale to dlatego że zaczęłaś zacząłeś szukać.

Więc na tym to polega a nie na tym się skupiam i nagle się wszystko wydarzy. I teraz dla mnie z mojej perspektywy The Secret. Książkę na poziomie zero czyli na poziomie gruntu. To jest taka książka bardzo popularna która ma tylko i wyłącznie zainteresować w ogóle tematem. Bez wchodzenia głęboko jest inna książka która wchodzi zdecydowanie głębiej i wydaje mi się że to jest właśnie poziom 1:1.

Takie mam poczucie że to jest poziom jeden to znaczy potęga podświadomości Józefa Murphy’ego. I teraz to co jest bardzo ważne to jest to że Joseph w swojej książce od samego początku będąc pastorem. On mówi ja używam tutaj słowa Bóg. Tylko że twoim obowiązkiem jako czytelnika to twoim zadaniem jako czytelnika.

Nie sposób to słowo napisać takim terminem który z Tobą rezygnuję. Czy to będzie Bóg czy to będzie Allah czy to będzie Jahwe. Czy to będzie Budda czy to będzie energia czy to będzie kosmos czy to będzie wszechświat czy to będzie podświadomość. To tu totalnie nie ma znaczenia dlatego że jak zaczynamy studia religioznawca.

Teologiczne to w bardzo wielu miejscach okazuje się rzeczy twoją. Preferowaną książką według której czy której zasady stosujesz w życiu codziennym jest Biblia czy Koran np. to bardzo bardzo bardzo wiele i mówię to jako człowiek który skończył uczelnie totalną z totalnym miksem różnych ludzi. I miałem na swoim roku na Oksfordzie zarówno szyitów jak i żydów jak i muzułmanów.

Buddystów jak i ateistów i agnostyków ateistów chrześcijan katolików prawosławnych. Wszystkie możliwe religie. Tak to już było w tych kręgach multikulti. Ale do czego zmierzam. Zmierzam do tego że ta książka jest świetna. Moja małżonka uwielbia tę książkę czytała ją wielokrotnie. Natomiast tam często pojawia się słowo Bóg.

I teraz naszym obowiązkiem jako czytelników jest napisanie. Tego słowa Bóg tym słowem które z nami będzie rezygnowało. Ja ostatnio zacząłem stosować taką technikę od której o której słyszałem już od zglasza w jego ramie sekundy się lata lata temu. Czy ja go tutaj gdzieś mam. No przecież jest z moim od bólu.

Proszę bardzo. A detoks to jest program w którym x y lata lata temu powiedział że. Powiedział że. Pewnego dnia podjął decyzję że będzie miał danego dnia dobry dzień. Od tamtego czasu wstaje z uśmiechem na ustach bo to jest decyzja. I oczywiście są to pewnego rodzaju triki które możemy sobie wmawiać że jest świetnie i w ogóle.

Ja jestem w tej chwili na etapie w którym mój 9 miesięczny syn ząb kuje. Moja dwu i pół letnia córka. Miewa problemy ze snem ze względu na to że albo jest chora bo przyniosła coś z przedszkola albo w przedszkolu się dzieją różnego rodzaju rzeczy które bardzo mocno wpływają na nią emocjonalnie. I jeszcze za chwilę niedługo dosłownie za kilka dni przyjadą odwiedzić ją jej dziadkowie których nie widziała od roku w związku z czym też jest nabuzowany energią.

No i te noce nasze nie wyglądają. Jak możesz sobie wyobrazić w pełni optymalnie. Natomiast jest kolejna książka którą w międzyczasie zdążyłem przeczytać. I to dosłownie znowu kilka dni temu. To znaczy książka Moc pozytywnego myślenia również pastora Normana. I teraz tutaj ten konkretny pastor już totalnie jedzie po bandzie to znaczy dla niego on nie mówi tak jak przed chwilą ustaliliśmy że mówi że twoją odpowiedzialnością jest to aby.

Napisać Słowo Bóg z tobą rezygnuję. On tutaj wprost mówi Biblia Bóg Jezus jedziemy równo. Twoim zadaniem jest właśnie to żeby żeby czytać sobie konkretne wersy z Biblii żeby według tej Biblii żyć itd. ITD. To jest. On to przemyca w sposób. Może nie przemyca bo przemyt jednak musi być trochę ukryty. On to wprowadza w swoją treść jako bardzo wygodny wygodny mechanizm do tego żeby się oderwać od swoich codziennych często smutnych często bardzo zatroskanych często.

Bardzo trudnych myśli czy emocji. Właśnie odskoczyć. Świat Biblii świat tamtych historii który w tej w tej pozycji są opisywane. Natomiast gdyby to znowu zastosować sztuczkę którą opisał Joseph Melfi czyli zamiast Bóg nad wpisujemy to czymś innym. Jeżeli nie czytamy wersów zakładam oczywiście że dajesz sobie tą możliwość.

Bo jeżeli jesteś katolikiem jeżeli jesteś chrześcijaninem to w tym momencie masz luzik dlatego że lecisz po prostu według instrukcji tego konkretnego. Pastore. I jesteś w domu. Jesteś u siebie. Natomiast znowu zakładam szeroką gamę odbiorców czytelników słuchaczy widzów tych treści które tutaj w tej chwili doświadczysz.

W związku z czym chcę dać Ci na to sposób tutaj właśnie w mocy pozytywnego myślenia. Pastor. Powiedział że opisywał historię i oczywiście ta historia ma znaczenie po to żeby wywrzeć impact. Ale jeśli będziemy wstawać co rano z uśmiechem i dostrzegać dużo więcej tych pozytywnych rzeczy które się dzieją w naszym życiu to nasz dzień wygląda zupełnie inaczej.

Wracam do tego przykładu swojego własnego bo to jest książka tak jak mamy broń która jest poziomem zero. Mamy film który jest poziom 1. Mogę powiedzieć że z mojej perspektywy jest ją 1 stream czyli jedyna powiedzmy. I ja zacząłem ostatnio dostrzegać o poranku w momencie kiedy tak jak mówi Ludwik Ząbkowice Lena płakała w nocy i potrzebowała żebym ja położył się do góry nogami czy położył się w nogach w łóżku i trzymał ją za rączkę żeby ona czuła moje moje wsparcie.

Czasem jesteśmy dosyć mocno niewyspani ale ja wstaję rano i zaczynam się zastanawiać nad tym około. To jest moje niewyspani. Czy teraz ja chcę żeby moje dzieci odczuwały moje niewyspani. Tak jestem zombi rano. Czy chcą i czy chce się tego uczyć od samego początku czy może chce je zaprosić do bycia fajnym do życia w fajnym świecie w świecie pełnym uśmiechu i aby im to dać ze zacząłem coś stosować wobec siebie.

To znaczy wstaję teraz rano. I pierwszą myślą. Ponieważ jest to już pewnego rodzaju habit jest to już pewnego rodzaju przyzwyczajenie. To jest to że staram się bardzo szczerze do siebie uśmiechnąć wymyślając sobie takie rzeczy za które jestem bardzo mocno wdzięczny. Właśnie to że skoro Ludwik już ma sześć zębów to znaczy że już niewiele mu zostało do tego żeby skończył się ten proces zarobkowania.

Na najbliższe miesiące. To że Lena troszkę w nocy popłakała i trochę ją podtrzymuje za rękę. Udało mi się dać jej ten komfort że ona w stanie zaraz z uśmiechem wiem że wstanie z uśmiechem bo też tego jest nauczona. Rano kiedy ja jej śpiewam pobudką ową piosenkę i idziemy razem do łazienki. I poranna toaleta mycie zębów ubieranie się itd.

To są wszystko bardzo przyjemne rzeczy i zaczynam się z tym bardzo przyjemnych rzeczy cieszyć. Do tego stopnia że jak już zaczniemy fajnie to się okazuje że cała reszta też jest fajne. Tak jak pierwszy kęs posiłku który zjada. Jeżeli jest ci serwowany posiłek którego wcześniej nie miałeś nie miałam okazji próbować.

Próbujesz go z ciekawością. Bo jeszcze nie wiesz co się wydarzy każdego dnia nie wiesz co dokładnie się wydarzy i jak życie się potoczy. Próbujesz z ciekawością jeżeli się okazuje że ten pierwszy kęs jest super. Jesteś dobrze nastawiony nastawiony na całą resztę tego posiłku. Jeżeli okazuje się że ten pierwszy kęs jest i jest totalnie nie mój smak i dla mnie to jest kminek.

Nie znoszę kminku. Jeżeli coś byłoby kminkowego to raczej nie mogę dostrzec pozostałych rzeczy które będą takie super fajne dla mnie i dlatego. Budzenie się z uśmiechem. Jest czymś co co powoduje że ten pierwszy kęs jest wspaniały i oczekuje że pozostałe będą równie wspaniałe. I teraz. Ostatnim elementem tutaj do którego się chciałem zaprosić.

Treścią tego odcinka jest tak naprawdę to żeby się budzić z uśmiechem w taki sposób jak ja to sobie odebrałem z tej książki. Natomiast żeby nie zostawić się tylko i wyłącznie z poziomem 1 czy też 1 prime. Jest jeszcze książka Poziom. Ale to jest naprawdę poziom już bardzo wysoki na zasadzie to było to było liceum tutaj mieliśmy studia licencjackie tu mamy faktycznie już magisterium.

Nawet zahaczają o ówczesny doktorat. To znaczy technika uwalnianiem. Let’s Go profesora Davida Hopkinsa. To jest książka która chyba najbardziej odmieniła moje życie. Nigdy żadna książka nie wywarła na mnie tak ogromnego wpływu. Tutaj nie ma mowy o Bogu bezpośrednio. Tutaj jest mowa o energiach ale energii która jest fizycznie mierzalna w organizmie.

To znaczy. Profesor Hokej który zmarł kilka lat temu. On od 64. Roku badał ludzi i badał to w jaki sposób fizycznie reagujemy. Jak wygląda napięcie mięśni w momencie kiedy na przykład mówimy nieprawdę. W momencie kiedy mówimy słowa które są złe niedobre niemiłe. Kiedy rozmawiamy o wojnie kiedy rozmawiamy o przemocy.

Kiedy rozmawiamy o. O smutku o depresji. A jak reaguje fizycznie nasze ciało. Pod kątem nawet napięcia w mięśniach. Kiedy mówimy o rzeczach przyjemnych miłych uśmiechu o dzieciach o bawiących się jeszcze matkach że ten świat wygląda zupełnie inaczej bo psycho zarówno psyche jak i fizyka jest ze sobą bardzo silnie połączone.

I to jest książka która naprawdę wywarła na mnie ekstremalnie duże wrażenie ale ta książka nie wywarła na mnie żadnego wrażenia gdyby nie wcześniejsza lektura. Tej pozycji i gdybym nie został zaproszony do tego tematu poprzez tak bardzo popularną i zgoła rozrywkową pozycję jaką jest design. Więc jeżeli chcesz przeczytać chcesz zobaczyć to pamiętaj że to jest tylko i wyłącznie bardzo popularna literatura której celem jest.

Zaszczepienie w tobie pomysłu na to że to jest coś co można zgłębić. To jest tak jak obejrzysz sobie fajny film na Netflix dokumentu o astro fizyce i później się okazuje że masz ochotę zacząć studiować. To nawet jeżeli tam były bardzo duże skróty myślowe i przedstawione było to w formie bardzo popularnej.

Natomiast tyle na dzisiaj przedłużyłem to nieco bardziej. Mam nadzieję że on ci przyniósł. Wiele wartości. Ten odcinek zostanie opublikowany na YouTubie na blogu o2.pl i pokażcie więc konsumują go tak jak sobie życzysz. Na stronie głównej jest jeszcze dostępna ankieta o której rozmawiałem. Rozmawialiśmy w ostatnim odcinku bloga Trener trenerski życie w obrazkach.

Chciałbym dowiedzieć się które z tych form jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna żebym mógł ci serwować ją właśnie w takiej formie. I co by się stało. If we switch languages to English because providing all of the content in Polish it’s very very very hard for me because the number of people who can’t listen to it it’s very limited and I would prefer speaking in English, i English talking to you in English to have a broader reach of my audience.

Więc jeżeli coś takiego jest dla Ciebie zupełnie OK. Jeżeli Twój angielski jest na takim poziomie że tego rodzaju treści również byłyby konsumowane po angielsku to będziemy mieć dużo dużo dużo dużo fajniejszych treści. Ja będę miał większą łatwość w ich tworzeniu. Więc zaprosić development feel zostaw proszę swój głos daj mi znać na ile jest to dla ciebie okej żebyśmy zmienili węgiel i zmienili Language Code żebyśmy zmienili język na angielski i będziemy działać dalej.

Dzięki. Do usłyszenia. I cześć.

Leave a Reply