October 27

Domeny.pl i ich “rzetelna” reklama

2  comments

Swego czasu zdarzyło mi się na tym blogu narzekać na pewnego rejestratora domen i jakość ich usług. Dzisiaj moją uwagę przykuła, zorganizowana z okazji 10 urodzin, promocja firmy domeny.pl. Domeny *.pl po (uwaga!) 0.05 PLN. To rzeczywiście jest promocja. “Damn – pomyślałem – czyżby Polskie firmy zaczęły robić promocję na miarę Dreamhostu?!” (Dla niezorientowanych w temacie – Dreamhost, jedna z większych firm hostingowych na świecie, z okazji 10 urodzin zwiększyła oferowany pakiet usług do 500GB powierzchni dyskowej i 5TB miesięcznego transferu. I do tego taka przyjemność kosztuje ~120zł/rok, przy użyciu kodu promocyjnego 3FT6H7VJN).

Ale do rzeczy. Na stronach domeny.pl widnieje taka reklama (excerpt z całej strony):Domeny.pl - jakość

Ładnie, naprawdę ładnie. No, prawie, jeśli bardziej się wczytać. Okazuje się, że promocja dotyczy tylko firm, ale żeby tego było mało (nie każdy z nas ma przecież własną firmę) – promocja dotyczy tylko domen IDN (czyli domen ze znakami diakrytycznymi). Jeśli nie spełni się dwóch powyższych warunków – domena jest około 100 razy droższa! (I tu mamy kolejny przykład zgrabnej manipulacji: 5gr x 100 = 5 zł 🙂 ).

No, trudno. Mam pomysł na pewien serwis. Może otworzyć go w domenie żółwik.pl? Niech będzie. Po kliknięciu “Zamów teraz” okazało się, że jednak serwisu nie będzie:

Domeny.pl - jakość

Czyli domenę zamówić się da, ale… tylko jeśli nie będzie zawierała polskich znaków, w przeciwnym razie pojawi się ten oto błąd.
No cóż, mili państwo. Marketerzy się nie spisali. (A może się jednak spisali, skoro czytasz ten artykuł? Szkoda tylko, że z domeny nici 🙁 )

[tags]domains, registrar[/tags]


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • A wczytałeś się w regulamin domeny.pl ? W promocjach zobowiązujesz się pozostać u nich przez 3 lata…. Tak że nici z promocji transferów do innych po roku 🙂

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Use this Bottom Section to Promote Your Offer

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

    >