November 1

GoogleTalk obsługuje wiadomości offline.

6  comments

Google TalkNareszcie. GoogleTalk ewoluuje i dostrzega potrzeby swoich użytkowników. Najpierw otworzył się na s2s, teraz przetrzymuje wiadomości off-line.

IGoogle Talk - offline messages bardzo słusznie bo GoogleTalk staje się coraz popularniejszy. przykładem moze byc projekt polonizacji GoogleTalk, autorstwa miśkaf. Ilu jest w Polsce użytkowników GoogleTalk? Nie wiem. Z pewnością bardzo przydatne jest wbudowanie GTalka w interfejs Gmail (sam z niego często korzystam), co przysparza mu większej ich ilości.
GoogleTalk zyskuje jednak na popularności, co wyraźnie ilustruje wykres GoogleTrends:
Google Trends
gtalk     jabber
Chwila wprowadzenia GTalk na rynek zaowocowała znacznym wzrostem zainteresowania potencjalnych użytkowników Jabberem i protokołem XMPP (choć tym drugim w znacznie mniejszym stopniu.
Całość zabiegów Google w zakresie rozwoju GoogleTalk chciałoby się nazwać zbliżaniem się do standardu XMPP. Jednak Google wprowadza do swojego produktu funkcje, które w standardzie nie są uwzględnione, jak rozszerzenie user-info, notyfikacja o nowej poczcie czy jeszcze inne.

Obsługa wiadomości offline była jednak jedną z bardzo ważnych i często poruszanych braków programu.
Od dziś jednak wiadomości możemy zarówno wysyłać do osób niedostępnych, ale również je otrzymywać, w postaci wiadomości e-mail z zapisanym monologiem użytkownika:
Google Talk - offline messages

P.S.
Inout podał przed chwilą na swoim blogu, właśnie taką wiadomość.

UPDATE: Właśnie pojawiło się oficjalne ogłoszenie na blogu GoogleTalk.
UPDATE2: Piotr Konieczny również napisał.
[tags]google, googletalk, IM[/tags]


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
 • Póki co to ja swojego konnekta nie mam zamiaru na nic innego zamienić. Nawet na produkt google. o ile wiem, a moge sie mylić, to gtalk nie obsługuje gadu-gadu, prawda? to po co mi dwa osobne komunikatory: do gg oraz do jabbera? ja wole mieć wszystko w jednym (patrz http://www.konnekt.info)

 • ludwik – chyba nie bardzo kojarzysz o czym ten post byl…
  google talk to 2 sprawy – serwer googlowy, oraz program kliencki uruchamialny nadal wylacznie pod windowsem.
  ten post byl o serwerze i poszerzeniu jego funkcjonalnosci.

  serwer – jest dosc zgodny ze specyfikacja jabber-a, tak wiec przy uzyciu bramki do gg spokojnie z padu-padu mozna uzywac. jako klienta – mozesz uzywac do niego zdaje sie rowniez “twojego” konnekta…

  klient – to inna bajka… ale uzywajac tego klienta tez mozna miec kontakt zarowno z innymi uzytkownikami jabbera jak i gg – tylko trzeba sie nieco wysilic i poszukac informacji n.t. jak to osiagnac…

 • Przecież Konnekt obsługuje nie tylko transporty, ale i protokoły. Możesz sobie Gtalka zwyczajnie podpiąć pod Konnekta, nie tracąc możliwości rozmowy z użytkownikami GG bo są to dwa różne protokoły, całkowicie od siebie niezależne. Ja tak mam w Gaimie (Ubuntu) (:

 • To prawda, ale nie trzeba używać klienta z wbudowana obsługą gadu-gadu, żeby z tą siecią się połączyć.
  utrzymuje swoje konto jabbera (ludwikc.net//ludwikc) na serwerach dreamhostu. mam tam transporty aim,yim,icq oraz msn. O GG prawdopodobnie nikt tam nie słyszał, wiec używam jednego z publicznych transportów (nlog.org, jabber.aster.pl, czy inne). Polecam spróbować.

 • Mam niemiłe wspomnienia z transportami gdyż dość długo korzystałem z chrome.pl. Muszę przerzucić się na jakiś inny serwer albo po prostu zostać wyłącznie przy Gtalk’u (:

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Use this Bottom Section to Promote Your Offer

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

  >