October 23

Importuj załączniki GMail do GoogleDocs!

1  comments

GoogleDocsTaki tytuł nosi ostatni wpis ma blogu GoogleOS. Niestety. Import jako taki nie został dotąd wprowadzony, ale dzięki nowej funkcji możemy go sami “zaimplementować“. Dla mnie, wprowadzenie obsługi eksportu dokumentów do GoogleDocs powinno wyglądać tak (stąd opinia, że nie został wprowadzony):

Export Google Docs

Nowa skrzynka na dokumenty

Google przygotowało dla każdego użytkownika Gmail/GoogleDocs dodatkową skrzynkę pocztową w której możemy gromadzić dokumenty. A właściwie nie gromadzić, ale bezpośrednio wstawiać je do naszego GoogleDocs.

Eksport dotychczasowych załączników

Google SearchMożemy przesłać do GoogleDocs załączniki z poczty która juz znajduje się w naszej skrzynce. Wystarczy wyszukać takie właśnie przesyłki (jak na obrazku, lub po prostu – zapytaniem (odt OR txt OR doc OR sxw OR rft) has:attachment ), a potem wybrane przesłać na wskazany adres.

Filtrowanie nowych załączników

O wiele łatwiejsze jest natomiast stworzenie dodatkowego filtra, który zautomatyzuje dodawanie nowych dokumentów do teczki GoogleDocs. Zasada działania jest identyczna, jak w przypadku powyżej. Filtr dla wiadomości zawierających odt OR txt OR doc OR sxw OR rft i załącznik. Potem forwardowanie wiadomości na ten adres i jesteśmy w domu. Prawie…

Problem na dzień dobry

Instrukcja jest prosta. Sęk w tym, że nie działa. Wysłanie przesyłki, sformatowanej html’em bez przeszkód dodaje nam nowy dokument w GoogleDocs. Dostajemy też potwierdzającego maila z bezpośrednim linkiem do nowoutworzonego dokumentu (“Just FYI.”). Jednak każde wysłanie załącznika (w tym po ustawieniu filtra) jest bezskuteczne. Proof:
GoogleDocs Error
Wydaje mi się, że oficjalne ogłoszenia* wiarygodne ogłoszenia nie powinny dopuszczać się takich błędów. Za taki właśnie serwis jest postrzegany GoogleOS. Wszystkie opisane tutaj funkcjonalności zostaną wprowadzone wkrótce, wobec czego pozostaje nam jedynie cieszyć się możliwością wysyłania dokumentów do GoogleDocs jako maili.


* – Na dole strony znajduje się wyraźny disclaimer:

Google Operating System is a blog created by Ionut Alex. Chitu and it’s not affiliated with Google Inc.

[tags]google, gmail, googledocs, google operating system[/tags]


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • […] Kilka dni temu pisałem o możliwości importowania załączników tekstowych do GoogleDocs, oraz problemach przy takim imporcie występujących. Nadmieniłem również, że import wyobrażam sobie zupełnie inaczej, oraz że arkusze kalkulacyjne nie są nadal obsługiwane. Widać obsługa Google czyta mojego bloga i postanowiła zabrać mi argumenty z rąk. Od dziś import załączników *.xls wygląda dokładnie tak jak sobie tego życzyłem: […]

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Use this Bottom Section to Promote Your Offer

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

    >