April 15

Jestę sportowcę

0  comments

Nie myślałem, że to kiedyś nastąpi. Generalnie przez większość życia obserwowałem licealnych koszykarzy i uczelniane siatkarki, którzy prezentowali nikły poziom zaangażowania w tematy wykraczające poza sport, o sięgnięciu do jakiejkolwiek lektury czy budowaniu jakichkolwiek nieco bardziej złożonych zdań już nie wspominając.

Tak, wiem, generalizuję krzywdząc w ten sposób sporo jednostek. Pardon, tak to zawsze odbierałem.

Tym bardziej, że w konkursie na przyznawanie jakichkolwiek środków czy dotacji, kultura, stając w szranki ze sportem, zawsze była na przegranej pozycji, a przecież nie jest tajemnicą z jakiego domu pochodzę – zawsze łożenie ogromnych funduszy na sportowców bardzo mi doskwierało emocjonalnie.

“Sprawa się rypła”

W związku z moim ubiegłorocznym wypadkiem, kupiłem nowy motocykl. Triumph Daytona 675 (nie będę opisywał tutaj mojej nowej miłości, jej zdjęcia możecie obejrzeć w google, albo na moim instagramie). Kupiłem ją w ofercie Daytona SpeedDay Cup. Aby wziąć udział w tymże Pucharze, musiałem przejść szkolenie i podejść do egzaminu na licencję sportowca w kategorii wyścigów motocyklowych.

Po części teoretycznej nastał czas na część praktyczną, czyli kilka rund na Torze Poznań. Mając jeszcze sporo strachów w głowie – zakręty w lewo to dla  mnie nadal jakiś horror 🙂  – plus, jeżdżąc w owiewkach ulicznych, bez crashpadów, tankpada i ze świadomością, że zaraz po całym dniu na torze mam wracać z Poznania do Warszawy na kołach, jeździłem…. no powiedzmy tylko, że nieszczególnie szybko.

Oczywiście, na przestrzeni 4 sesji poprawiłem swoje najlepsze czasy o 17 sekund, ale to i tak o 20 za mało, żebym mógł być zadowolony. Ważne jest, że teraz może być tylko lepiej. 

Zostałę sportowcę. Nie wiedziałem, że kiedyś do tego dojdze. 

(fot. Darek Felis-Obrycki & Łukasz Woźniak)


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Use this Bottom Section to Promote Your Offer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

>