June 2

0 comments

#019 – Life Hacking Podcast – UGOTUJ tę żabę, czyli jak bezpieczne jest Twoje otoczenie?

Badacze przeprowadzili eksperyment, który dowiódł, że wystarczająco delikatne i subtelne zwiększanie temperatury wody, może spowodować, że pływająca w niej żaba ugotuje się żywcem, nie zdając sobie sprawy ze śmiertelnego zagorożenia. Niestety, dość podobnie jest z naszą codziennością. Czasem pojawiają się w niej kolejne i kolejne czynniki wpływające na obniżenie komfortu naszego życia. Jeśli nie są wystarczająco wyraziste, możemy sobie nie zdawać sprawy z ich obecności. Jeden czy dwa – OK, ale przy trzecim, piątym czy dziesiątym negatywnym aspekcie ogólny poziom jakości naszego dnia będzie znacznie obniżony, a my możemy nawet tego nie zauważyć. Słowem – zaczniemy gotować się żywcem. Jak tego uniknąć? Jak rozpoznać taką sytuację i jak to się ma do sprawdzianu z samooceny?

O tym wszystkim jest dzisiejszy odcinek, posłuchaj:

Osoby, książki i odnośniki wymienione w dzisiejszym odcinku:

Jak słuchać podcastu?

Możesz wysłuchać pojedynczego odcinka powyżej. Możesz również przejrzeć listę wszystkich odcinków od początku istnienia tego podcastu lub – najlepiej – zasubskrybować go w swojej ulubionej aplikacji – Life Hacking Podcast jest dostępny w serwisach iTunes, Stitcher, OverCast, PocketCasts i innych:

Life Hacking PodcastLife Hacking Podcast

 

 

 

Jeśli masz jakieś pytania, komentarze, sugestie – zapraszam. Jeśli chcesz, aby ten podcast dotarł również do Twoich znajomych – oceń go proszę w aplikacji, w której go słuchasz. W ten sposób inni użytkownicy również dostrzegą jego wartość. Dziękuję!


Tags

doskonalenie, efekty, koncepcje, książki, motywacja, rozwiązania, rozwój


You may also like

Zapiski Rodzicielskie
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

>