June 5

0 comments

#020 – Life Hacking Podcast – Wzmocnienia pozytywne vs. wzmocnienia negatywne

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o tym, że wywieranie wpływu zaczyna się bardzo wcześnie. Podobnie ma się rzecz z tym w jaki sposób motywujemy siebie i innych do działania. Mówimy wówczas o wzmocnieniach pozytywnych i wzmocnieniach negatywnych, które znasz ze szkoły – wielokrotnie w szkole nauczyciele wstawiają swoim uczniom oceny “na zachętę”. Niektórzy je w tym celu podnoszą, inni zaś zaniżają. Która metoda jest skuteczniejsza i dlaczego? Z której warto korzystać?

O tym wszystkim jest dzisiejszy odcinek, posłuchaj:

Osoby, książki i odnośniki wymienione w dzisiejszym odcinku:

Jak słuchać podcastu?

Możesz wysłuchać pojedynczego odcinka powyżej. Możesz również przejrzeć listę wszystkich odcinków od początku istnienia tego podcastu lub – najlepiej – zasubskrybować go w swojej ulubionej aplikacji – Life Hacking Podcast jest dostępny w serwisach iTunes, Stitcher, OverCast, PocketCasts i innych:

Life Hacking PodcastLife Hacking Podcast

 

 

 

Jeśli masz jakieś pytania, komentarze, sugestie – zapraszam. Jeśli chcesz, aby ten podcast dotarł również do Twoich znajomych – oceń go proszę w aplikacji, w której go słuchasz. W ten sposób inni użytkownicy również dostrzegą jego wartość. Dziękuję!


Tags

doskonalenie, efekty, koncepcje, książki, motywacja, rozwiązania, rozwój


You may also like

Zapiski Rodzicielskie
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

>