July 6

2 comments

#021 – Life Hacking Podcast – Ile kosztuje godzina Twojego życia?

Dzisiejszy odcinek podcastu nagrałem w samolocie, gdzieś pomiędzy Oslo a Kopenhagą i zrobiłem co w mojej mocy, aby jego treść była “słuchalna”. Nie jestem zawodowym dźwiękowcem i na tyle pozwalają mi moje umiejętności miksowania dźwięku. Co więcej, jest to pierwszy odcinek, który złożyłem nie w Audacity a w Adobe Audition, którego również się uczę.

Tyle kwestii technicznych, merytorycznie zaś, dziś porozmawiamy o tym ile kosztuje godzina Twojego życia, jak obliczyć jej wartość i jak wykorzystać tę wiedzę do unikania prokrastynacji.

O tym wszystkim jest dzisiejszy odcinek, posłuchaj:Możesz wysłuchać pojedynczego odcinka powyżej. Możesz również przejrzeć listę wszystkich odcinków od początku istnienia tego podcastu lub – najlepiej – zasubskrybować go w swojej ulubionej aplikacji – Life Hacking Podcast jest dostępny w serwisach iTunes, Stitcher, OverCast, PocketCasts i innych:

Life Hacking PodcastLife Hacking Podcast

 

 

 

Jeśli masz jakieś pytania, komentarze, sugestie – zapraszam. Jeśli chcesz, aby ten podcast dotarł również do Twoich znajomych – oceń go proszę w aplikacji, w której go słuchasz. W ten sposób inni użytkownicy również dostrzegą jego wartość. Dziękuję!


Tags

doskonalenie, efekty, koncepcje, książki, motywacja, rozwiązania, rozwój


You may also like

Zapiski Rodzicielskie
 • Skąd pochodzi badanie o rzekomej 1/3 na produktywnej pracy?
  CEO to raczej niezbyt reprezentatywna grupa dla osób pracujących.
  Jak dobrze ułożyli biznes, to ich ludzie działają produktywnie a oni mogą załatwić więcej przez te 1/3 czasu niż pozostali..
  Poza tym warto pamiętać, że spotkania są często czasem produktywnym, bo CEO w ten sposób otrzymuje informacje o działaniu swojej firmy, których używa do podejmowania swoich decyzji. To trochę inny rodzaj pracy niż szeregowych pracowników. Dodatkowo będąc CEO ciężko się odciąć od pracy w czasie wolnym.

 • Temat świetny, ale nie masz racji w kwestii różnic między słuchaniem, a czytaniem – to wcale nie symantyka.
  Ponieważ mówisz, że lubisz słuchać polecam:
  The Untold Story of the Talking Book
  http://ksiazki.audio/blog/story-of-talking-book
  oraz wykłady:
  Monisha Pasupathi – How We Learn
  http://ksiazki.audio/blog/how-we-learn
  Badania naukowe wyraźnie dowodzą, że czytanie liter czy braila uaktywnia zupełnie inne rejony mózgu niż słuchanie. Uwielbiam audiobooki i od lat prowadzę bloga oraz podkast promujący je, ale słuchanie i czytanie to nie jest to samo.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

  >