January 25

Polskie autorytety

3  comments

Wpis krótki, bo osobisty. Ten blog nigdy nie miał być i nie był miejscem do spisywania życiowych rozterek czy dokumentacją przeżyć.
W obliczu zmian w polskiej kulturze, zmian które mimo własnej woli wprowadzają ludzie ją tworzący zaczynam się zastanawiać: Quo vadis, Polsko?
Niemen, Miłosz, Niemczyk, Kapuściński, a dzisiaj Krystyna Feldman. Śmierć przychodziła i przychodzić będzie. Ale na miejsce jednych ludzi przychodzą następni. Z kogo my, którzy żyjemy dzisiaj, mamy czerpać wzory? Z bardziej czy mniej kurduplowatych polityków? Szui, złodziei i oszustów, którzy z uśmiechem przyglądają się nam z ilustracji w gazetach czy z ekranów odbiorników telewizyjnych? Z tych, którzy “nie dadzą sobie wmówić, że białe jest białe, a czarne jest czarne“?
Czy przyjdzie nam szukać kultury (konsekwentnie eliminowanej i przytłaczanej w życiu codziennym, przez panów i panie wymienione wyżej) tak, jak Ferdek Kiepski szuka pracy w “Pośredniaku”?
Szukam i staram się znaleźć. Ale co z tego, kiedy kultura umiera, a wraz z nią polscy aktorzy, dziennikarze i prawdziwi politycy. A może na odwrót? Nie pamiętam…


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
 • Czytam i nie mogę uwierzyć: jeden „wpis” i dwa komentarze, wszystkie opinie utrzymane w jednym tonie. Czyżby współczesny „chocholi” taniec?
  A przecież stać Was na więcej. To chyba już Wy, z racji wieku, tożsamości i pragnień współtworzycie obecną historię. Zarówno poprzez wybory (trafne lub nie, mądre lub nierozważne), a nawet przez ich brak. Asekuranctwo i oportunizm nie znajdzie w oczach następnych pokoleń uznania dla naszych postaw. Być może zasłuży na nie konsekwentne i odważne szukanie autorytetów, wzorów oraz ich uważne naśladowanie.
  Dziękuje za użyczenie miejsca. Pozdrawiam _k.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Use this Bottom Section to Promote Your Offer

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

  >