January 23

1 comments

Dlaczego warto otaczać się pozytywnymi ludźmi?

Wiem, że już kilka razy poruszałem temat filtrowania negatywnych treści, które próbują nas zaatakować i wciągnąć w bagno bullshitu, który w ogólnym rozrachunku ma naprawdę niewielki wpływ na nasze życie. Otwórz gazetę sprzed pół roku – czy którykolwiek z opublikowanych wówczas szokujących wieści ma na Ciebie dzisiaj realny wpływ?

No właśnie.

Ale jest jeszcze druga strona medalu:

Brak choroby ≠ zdrowie

Jeśli czegoś brakuje, to tę lukę trzeba wypełnić – tak jak wczoraj, kiedy wspominałem o tym jak wyrabiać nowe nawyki. Dlatego oprócz wycięcia w pień wszystkich źródeł informacji o kryzysach, wojenkach politycznych i plotkach z życia celebrytów, warto zacząć wstrzykiwać w swoje życie ludzi, którzy niosą ze sobą uśmiech. I nie taki przyklejony. Szczery, sympatyczny, serdeczny – prawdziwy ludzki uśmiech. Ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego, którzy robią rzeczy, które ich pasjonują i którzy wiedzą czego chcą od życia. Ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją radością z innymi.

Kilkukrotnie linkowałem już na łamach tego bloga do vloga Mirka Burnejko. A to między innymi dlatego, że Mirek jest właśnie jednym z takich ludzi, którzy swoją energią i pozytywnym nastawieniem rozpędzają chmury. (Co jest szczególnie ciekawe, zważywszy na fakt, że Mirek jest najlepszym specjalistą od chmury publicznej w Europie i prowadzi blog zatytułowany Chmurowisko.pl).

Spotkaliśmy się dziś i rozmawialiśmy. O tym, dlaczego warto robić to co sprawia nam przyjemność, dlaczego warto patrzeć na życie przez czyste okulary – tak, aby dostrzegać wszystko, co to życie ma nam do zaoferowania. A ponieważ w pełni zgadzamy się w tym obszarze – to zamiast swoimi słowami opowiadać Ci o podobnym podejściu do życia, po prostu polecę Ci tego allegrowicza – oto dzisiejsze nagranie:

Można być samotnym wilkiem i one-man army. Wiele można osiągnać w pojedynkę. Ale od setek lat w naszej kulturze krąży powiedzenie co dwie głowy, to nie jedna” i jest w tym wyjątkowo dużo prawdy. Dlatego z takmi ludźmi warto się spotykać – rozmawiać o pomysłach, ideach i sprawach, które nas fascynują. Wzajemnie pozytywnie się nakręcać i inspirować do robienia jeszcze ciekawszych rzeczy.

A wtedy z łatwością z 2+2 robi się 5.


Tags

czas, doskonalenie, efekty, energia, jakość życia, komunikacja, koncepcje, motywacja, relacje, rezultat, rozmowy


You may also like

Zapiski Rodzicielskie
  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

    >