December 12

Tip: Jak zaczynasz dzień?

3  comments

Wschód słońca - digitalphoto.pl

Będzie krótko, zwięźle i na temat. Pracując niezmiennie nad podnoszeniem produktywności swojej pracy zacząłem się zastanawiać nad jej ścisłymi fundamentami. Od lat mówi się o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i bez niego nie można zacząć pracy na pełnych obrotach. Śniadanie – OK, ale co przed nim? Będąc ostatnio w górach, podczas rozmowy z pewnym doktorem medycyny manualnej skontrastowaliśmy dwa przykłady spędzania poranków: ludzki i zwierzęcy.
Przykładowy dzień większości z nas zaczyna się w ten sposób: budzik, toaleta, śniadanie i wymarsz do pracy (kwestia śniadania oczywiście jest kwestią gustu, pozostałe są raczej stałe 🙂 ). Teraz przykład zwierzęcy, niech będzie to np. sarna. Kto nie ogląda Animal Planet, a widział chociaż raz w życiu bajkę Bambi wie, że żadne leśne zwierze nie zacznie śniadania, bez porządnego rozciągnięcia zastanych przez noc mięśni.
Brak tych kilku minut porannej “rozgrzewki” to spadek produktywności o 30-50%. A skoro niewielu z nas to robi, to wprowadzenie takiego zwyczaju oznacza znaczny jej wzrost. Spróbuj i zobacz jak będziesz się czuć przez resztę dnia! 🙂


(Zdjęcie pochodzi z serwisu DigitalPhoto)


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
 • 20 minut od dźwięku budzika do znalezienia się w nie zawsze ciepłym tramwaju. Wszystko, co tylko się da przygotowuje sobie wieczorem, a śniadanie jem w pracy.

  Czasami mi się zdarza rano porobić kilka pajacyków i skłonów i czuje się znacznie lepiej. Działa to na mnie jak dzbanek kawy. Niestety nie zawsze się chce.

 • Zgoda, odrobina ruchu z rana bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i produktywność. Na obozie żeglarskim dzień zaczynaliśmy od tzw. porannej gimnastyki co pozwalało nam przetrwać nawał zajęć w ciągu dnia a i wiedza wchodziła wtedy dość gładko do głowy. Ale ruch + lekkie śniadanie to podstawa udanego dnia.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Use this Bottom Section to Promote Your Offer

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

  >