WordPress i dostęp do awstats

ApacheDo każdej domeny, podpietej do konta na dreamhost (200 GB za parę gorszy) instalowane są statystyki Analog. Awstats jest perlowym skryptem, który oferuje statstyki szersze niż Analogowe. W wiki jest obszerny i przystępny poradnik dot. instalacji skryptu.

Działa z marszu, jednak problem pojawia się w przypadku korzystania z mod_rewrite, a ten wykorzystuje wiele CMS’ów – między innymi WordPress. Temat wielokrotnie poruszany na wielu forach: “Awstats – not accessible!!!” Rozwiazanie jest proste i samo się nasuwa:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/(awstats|stats|failed_auth.html)/?(.*)$ [NC]
RewriteRule ^.*$ - [L]
</IfModule> 

Dzięki wpisowi w .htaccess mamy dostęp zarówno do awstats jak i analog (umieszczanego w katalogu domain.com/stats/).
Tylko jedna uwaga. Taka reguła musi być wykonana przed resztą reguł CMS’a. Inaczej dostęp do statystyk nie będzie nadal możliwy.

[tags]apache, awstats, wordpress, dreamhost[/tags]

Ku pamięci 🙂

3 Comments

FDC June 8, 2007 Reply

A mnie miśki z Media Temple nie uraczyły ani AwStats, ani Analogiem, ani Webalizerem. Mam jedną instalację Urchina, tylko cóż tego – jeśli ustrojstwo miesza ze sobą dane wszystkich stron podpiętych do konta.

Ale bystry jestem – podpiąłem sobie Google Analytics, do tego Automattic Stats for WordPress – wszystko śmiga aż miło. ]:->

ABC March 3, 2008 Reply

Witam, niestey mimo zastosowania powyzszej pomcy, u mnie nadal wystepuje problem braku dostepu do pliku awstats, mimo dodania nowej regułki przed regulką WordPressa

Radeq April 30, 2008 Reply

Mi też nie chce a już sie cieszyłem, że nie będę musiał usuwać reguł z WP aby zobaczyć staty.

Leave a Reply