May 17

0 comments

Jak oczyścić Facebooka ze śmieci?

Chwilowe zainteresowania, przelotne romanse

Przeprowadzając się do Niemiec, zapisaliśmy się z Anią do całego rzędu grup facebookowych typu Polacy w DE, Papierologia niemiecka, Polacy w Wiesbaden/Mainz/Frankfurt i okolice, etc.

Po całkiem niedługim czasie okazało się, że te grupy są mniej przydatne niż nam się pierwotnie wydawało, szczególnie ze względu na dość popularną tam narrację o tym jak to jest źle na obczyźnie*.

W dobie minimalizowania dystraktorów przestałem obserwować ponad 1000 kont na Instagramie. Dlatego postanowiłem się wypisać również z tych wszystkich grup. Bo umówmy się, Facebook zrobi dużo, aby utrzymać naszą uwagę i będzie rekomendować treści kontrowersyjne i absorbujące. A to z reguły oznacza też mało pozytywne.

Ktokolwiek próbował wpisać się z wielu grup jednocześnie wie, że jest to… co najmniej bardzo uciążliwe.

Nadchodzi ratunek!

Na ratunek przychodzi wtyczka do Google Chrome o nazwie Toolkit for Facebook.

Wtyczka pozwala na zautomatyzowanie całego wachlarza czynności, które normalnie wymagałyby żmudnego klikania. Takich jak:

  • Zaakceptowanie bądź odrzucenie wszystkich otrzymanych próśb dodania do znajomch
  • Skaskowania wszystkich widocznych komentarzy
  • Anulowania próśb, aby ktoś dodał nas do znajomych
  • Pobrania wysztkich video opublikowanych na Facebooku
  • Zaspamowanie wielu (lub wszystkich) grup
  • Wypisanie się z wielu/wszystkich grup
  • Odlajkowanie wielu/wszystkich fanpejdży
  • Usuwanie znajomych (hurtowo!)
  • Backupowanie listy znajomych / grup / stron

Wikihow

Wtyczka jest nieidealna i pewnie kiedy FB zorientuje się, że automatyzujemy nasze działania w ten sposób, zostanie szybko zlikwidowana, więc polecam skorzystać z niej póki jest i działa. A działa dość prosto. Uruchamiamy ją po zainstalowaniu w Chrome, wybieramy działanie (przykłady powyżej) i jedziemy. Polecam jednak zaznaczyć tę opcję:

W ten sposób dana akcja będzie podejmowana co losową liczbę sekund w zakresie 10-20. Inaczej dużo prościej będzie Facebookowi zorientować się, że robi to bot, a nie człowiek. Po zaznaczeniu interesujących nas grup do opuszczenia (albo wybraniu przycisku Select All i wtedy odznaczeniu tych, których nie chcemy opuszczać) przechodzimy dalej – tak jak napisałem wcześniej – bardzo intuicyjnie:

 

Ponieważ dane działanie będzie podejmowane co losową liczbę sekund – w wybranym przez nas zakresie – to trzeba uzbroić się w cierpliwość – opuszczenie raptem 100 grup przy takim interwale może zająć ponad pół godziny. I po tych 30 minutach trzeba zacząć od początku, bo wtyczka ładuje maksymalnie 100 elementów na których możemy podjąć wybrane działanie. I jeśli zdecydowaliśmy się z jakichś grup nie wypisywać (powyżej widać moje grupy np. z kursów Akademia.pl Mirka Burnejko, których na pewno nie będę opuszczał!) to trzeba je za każdym razem odznaczyć ponownie.

Dlatego, między innymi, Toolkit for Facebook to nie jest narzędzie idealne, ale idealnie spełniło swoją funkcję i bardzo solidnie oczyściło mojego Facebooka z rzeczy, które okazały się być totalnie zbędne, nieprzydatne i przeszkadzające. Polecam mocno!


*  – tu polecam tekst Krzyśka Kotkowicza. Kierunek ten sam, tylko wektor ruchu przeciwny 🙂

 


Tags

czas, koncentracja, rozwiązania, technologie


You may also like

Zapiski Rodzicielskie
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

>