January 6

Monday Speedlinking

5  comments

Dawo, dawno temu, kiedy bardzo aktywnie udzielałem się w społecznościach wolnego oprogramowania, byłem m.in. sekretarzem lokalnego oddziału Polish Linux Users Group.

Działając tam, wprowadziłem pewnego razu na jedną znaszych list mailingowych pewien zwyczaj. W każdy poniedziałek rano wysyłałem do wszystkich subskrybentów maila z listą najciekawszych artykułów związanych z FOSS (free/open source software), który wówczas był bardzo doceniany.

Pomyślałem, że przy takiej ilości wartościowych artykułów, które pojawiają się dzisiaj w sieci, a które trzeba jednak odsiać od mnóstwa… powiedzmy, że mało ciekawych 🙂 treści, warto byłoby po prostu oznaczyć te the best of the best i publikować je w formie krótkiego, zwięzłego postu na tym blogu, albo naszej liście mailingowej.

Dwie kategorie, z pośród których przewija się najwięcej treści w moich źródłach, to Social Media i Personal Development.

Jeśli miałoby to być TOP10 tygodnia, wówczas taki post miałby mniej więcej taką strukturę:

Personal Development/Coaching:

Social Media:

Koniec. 🙂

Dzięki temu oszczędzacie swój czas, który ja i tak codziennie inwestuję już w wyselekcjonowanie najbardziej interesujących tematów, a nie ma sensu zbędnie dublować wysiłków.

Jak Wam się podoba taka koncepcja? Zaczynamy od jutra?

UPDATE: Widzę, że pewna część Was dosyć szybko i pozytywnie zareagowała na ten pomysł. Odpowiadając na Wasze działanie – szczególnie, że częścią tej pozytywnej odpowiedzi było pytanie “gdzie się zapisać?” 🙂 – poniżej zamieszczam wstępny formularz, za pomocą którego możecie się zapisać do Monday Speedlinking kiedy tylko ruszymy – Zapraszam!

[revue_subscribe]


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • Gosiu

   Na liście mailingowej jest informacja, że kliknęłaś w link aktywacyjny kilka minut po tym komentarzu – rozumiem, że z jakimś poślizgiem, ale wszystko pomyślnie dotarło? 🙂

   Pozdrawiam serdecznie
   Ludwik

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Use this Bottom Section to Promote Your Offer

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

  >