Tip: Jak zaczynasz dzień?

Wschód słońca - digitalphoto.pl

Będzie krótko, zwięźle i na temat. Pracując niezmiennie nad podnoszeniem produktywności swojej pracy zacząłem się zastanawiać nad jej ścisłymi fundamentami. Od lat mówi się o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i bez niego nie można zacząć pracy na pełnych obrotach. Śniadanie – OK, ale co przed nim? Będąc ostatnio w górach, podczas rozmowy z pewnym doktorem medycyny manualnej skontrastowaliśmy dwa przykłady spędzania poranków: ludzki i zwierzęcy.
Przykładowy dzień większości z nas zaczyna się w ten sposób: budzik, toaleta, śniadanie i wymarsz do pracy (kwestia śniadania oczywiście jest kwestią gustu, pozostałe są raczej stałe 🙂 ). Teraz przykład zwierzęcy, niech będzie to np. sarna. Kto nie ogląda Animal Planet, a widział chociaż raz w życiu bajkę Bambi wie, że żadne leśne zwierze nie zacznie śniadania, bez porządnego rozciągnięcia zastanych przez noc mięśni.
Brak tych kilku minut porannej “rozgrzewki” to spadek produktywności o 30-50%. A skoro niewielu z nas to robi, to wprowadzenie takiego zwyczaju oznacza znaczny jej wzrost. Spróbuj i zobacz jak będziesz się czuć przez resztę dnia! 🙂


(Zdjęcie pochodzi z serwisu DigitalPhoto)

3 Comments

Wojciech Ignaczewski December 14, 2007 Reply

20 minut od dźwięku budzika do znalezienia się w nie zawsze ciepłym tramwaju. Wszystko, co tylko się da przygotowuje sobie wieczorem, a śniadanie jem w pracy.

Czasami mi się zdarza rano porobić kilka pajacyków i skłonów i czuje się znacznie lepiej. Działa to na mnie jak dzbanek kawy. Niestety nie zawsze się chce.

Sebastian Bobrowski December 16, 2007 Reply

Najgorszy dla samopoczucia jest brak światła, najmniej jest grudzień/styczeń, także byle do wiosny 🙂

Daniel Kubiak December 16, 2007 Reply

Zgoda, odrobina ruchu z rana bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i produktywność. Na obozie żeglarskim dzień zaczynaliśmy od tzw. porannej gimnastyki co pozwalało nam przetrwać nawał zajęć w ciągu dnia a i wiedza wchodziła wtedy dość gładko do głowy. Ale ruch + lekkie śniadanie to podstawa udanego dnia.

Leave a Reply