July 29

Google2Peer

1  comments

Google HackingW myśl początku ostatniego wpisu na temat programu Beniamin w którym napomknąłem o produkcie G2P, postanowiłem owy temat rozszerzyć. Nie jest to temat na cały elaborat, ale krótkie i zwięzłe wyjaśnienie zasad działania, które pozwolą nam dowolnie modyfikować zapytanie do własnych celów. Otóż:

Zasada działania skryptu G2P jest bardzo prosta. Wyszukuję on listingi katalogów zawierających dane wyrażenie – w zależności od naszego wyboru: tytułu e-booka lub nazwy zespołu / utworu. Zapytanie kierowane do Google jest bardzo proste, a jak pisze sam autor: “Napisane po to, żebym nie musiał wklepywać go w wyszukiwarke za każdym razem.” Treść zapytania przy poszukiwaniu muzyki Mozarta wyglada tak:

intitle:index.of "mp3" +"Mozart" -htm -html -php -asp "Last Modified"

. Skrypt zwraca wszystkie strony generowane automatycznie przez serwer – bez *.html, *.php i innych które wymienimy po minusie. Samo index.ofi Last modified również wskazuje na poszukiwanie takich listingów.
Zapytanie dotyczące wynajdowania w sieci e-booków jest juz nieco bardziej zaawansowane:

-inurl:htm -inurl:html intitle:"index of" +("/ebooks"|"/book") +(chm|pdf|zip) +"for dummies" "Last Modified"

A to przez to, że musimy skłonić wyszukiwarkę do odnalezienia stron zawierających rozszerzenia plików wielu typów: w tym przypadku to zarówno *.chm jak *.pdf i *.zip. Rzecz jasna strony które są odnajdywane przez skrypt nie zawsze są tymi których poszukujemy, ale mając do dyspozycji treść zapytań – możemy je sami w dowolny sposób modyfikować.

W związku z powyższym: Enjoy!


Tags


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Use this Bottom Section to Promote Your Offer

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

    >