Google2Peer

Google HackingW myśl początku ostatniego wpisu na temat programu Beniamin w którym napomknąłem o produkcie G2P, postanowiłem owy temat rozszerzyć. Nie jest to temat na cały elaborat, ale krótkie i zwięzłe wyjaśnienie zasad działania, które pozwolą nam dowolnie modyfikować zapytanie do własnych celów. Otóż:

Zasada działania skryptu G2P jest bardzo prosta. Wyszukuję on listingi katalogów zawierających dane wyrażenie – w zależności od naszego wyboru: tytułu e-booka lub nazwy zespołu / utworu. Zapytanie kierowane do Google jest bardzo proste, a jak pisze sam autor: “Napisane po to, żebym nie musiał wklepywać go w wyszukiwarke za każdym razem.” Treść zapytania przy poszukiwaniu muzyki Mozarta wyglada tak:

intitle:index.of "mp3" +"Mozart" -htm -html -php -asp "Last Modified"

. Skrypt zwraca wszystkie strony generowane automatycznie przez serwer – bez *.html, *.php i innych które wymienimy po minusie. Samo index.ofi Last modified również wskazuje na poszukiwanie takich listingów.
Zapytanie dotyczące wynajdowania w sieci e-booków jest juz nieco bardziej zaawansowane:

-inurl:htm -inurl:html intitle:"index of" +("/ebooks"|"/book") +(chm|pdf|zip) +"for dummies" "Last Modified"

A to przez to, że musimy skłonić wyszukiwarkę do odnalezienia stron zawierających rozszerzenia plików wielu typów: w tym przypadku to zarówno *.chm jak *.pdf i *.zip. Rzecz jasna strony które są odnajdywane przez skrypt nie zawsze są tymi których poszukujemy, ale mając do dyspozycji treść zapytań – możemy je sami w dowolny sposób modyfikować.

W związku z powyższym: Enjoy!

Leave a Reply