June 24

Gwiżdżę na mandaty (Od dzisiaj. Chyba.)

2  comments

Człowiek uczy się przez całe życie. Pamiętacie jak ostatnio zaproponowano mi mandat 500zł + 7pkt za przeparkowanie motocykla?

Dziś trafiłem na taki oto materiał, który przywodzi mi na myśl pierwszy i jedyny mandat jaki otrzymałem za przekroczenie prędkości – zbadanej podówczas właśnie Искра-1.

(Był to też pierwszy i jedyny raz, kiedy policjantka oczekiwała ode mnie łapówki w zamian za niewystawienie mandatu, ale niestety – nigdy wcześniej nie byłem świadkiem ani wręczania ani dawania łapówek, więc odmówiłem zawarcia takiej transakcji. Silly me, right?  Nadal naiwnie wierzę, że bez łapówkarstawa da się szczęśliwie żyć 🙂 )

Materiał nie jest 0day, ale po przesłaniu go kilkorgu znajomym widzę, że nadal nie jest szczególnie znany.

Najlepszy materiał jaki zrobiła telewizja o Iskrze-1 znikł z serwerów YouTube. Aby pamięć o nim nie zaginęła postanowiliśmy zamieścić go na naszych serwerach:

Cała prawda o Iskrze 1   Nielegalne radary do kosza

Posted by Nielegalne radary do kosza on Monday, October 14, 2013

Pozostaje jedynie pytanie o realne konsekwencje nieprzyjęcia tego rodzaju mandatu i o orzeczenie sądu, kiedy powołamy się na § 5 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym (Dz.U. z dn. 6 marca 2014 r. Poz. 281), którego pierwsze trzy ustępy stanowią, że:

1. Konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny zapewniać wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona.
2. Wymaganie, o którym mowa w ust. 1, powinno być spełnione również w przypadku, gdy wykonuje się pomiar prędkości pojazdu jadącego w grupie pojazdów, lub w przypadku, gdy pojazd ten wymija, omija lub wyprzedza inny pojazd.
3. W przypadku niespełnienia wymagania, o którym mowa w ust. 1, przyrząd nie powinien wskazywać i rejestrować wyniku pomiaru prędkości.

Kto będzie pierwszy odważny, żeby sprawdzić?


Tags

policja


You may also like

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Budowanie więzi: Wspólne przeżywanie emocji

Zapiski Rodzicielskie

Zapiski Rodzicielskie
  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Use this Bottom Section to Promote Your Offer

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim 

    >