Niezależnie od tego jak często spoglądamy w lustro, nasze odbicie zawsze tam jest. Jeśli przyjęliśmy, że warto otaczać się pozytywnymi i inspirującymi ludźmi, to jak jest z tym człowiekiem, który jest z nami stale i niezmiennie? Czy zdarza Ci się przyglądać mu się krytycznie? Czy potrafisz ocenić czy to jest człowiek, którego obecność napawa Cię radością i dobrym samopoczuciem czy może raczej nie bardzo za nim przepadasz? Jak to ocenić? Jak to zmienić?
O tym wszystkim jest dzisiejszy odcinek, posłuchaj:
Osoby, książki i odnośniki wymienione w dzisiejszym odcinku:
Warci obserwowania blogerzy/vlogerzy techniczni, którzy poza technikaliami zajmują się umiejętnościami miękkimi. Jest ich wielu, ci trzej muszkieterowie przyszli mi do głowy jako pierwsi z brzegu:
Jak słuchać podcastu?
Możesz wysłuchać pojedynczego odcinka powyżej. Możesz również przejrzeć listę wszystkich odcinków od początku istnienia tego podcastu lub – najlepiej – zasubskrybować go w swojej ulubionej aplikacji – Life Hacking Podcast jest dostępny w serwisach iTunes, Stitcher, OverCast, PocketCasts i innych:
Jeśli masz jakieś pytania, komentarze, sugestie – zapraszam. Jeśli chcesz, aby ten podcast dotarł również do Twoich znajomych – oceń go proszę w aplikacji, w której go słuchasz. W ten sposób inni użytkownicy również dostrzegą jego wartość. Dziękuję!
[…] Badacze przeprowadzili eksperyment, który dowiódł, że wystarczająco delikatne i subtelne zwiększanie temperatury wody, może spowodować, że pływająca w niej żaba ugotuje się żywcem, nie zdając sobie sprawy ze śmiertelnego zagorożenia. Niestety, dość podobnie jest z naszą codziennością. Czasem pojawiają się w niej kolejne i kolejne czynniki wpływające na obniżenie komfortu naszego życia. Jeśli nie są wystarczająco wyraziste, możemy sobie nie zdawać sprawy z ich obecności. Jeden czy dwa – OK, ale przy trzecim, piątym czy dziesiątym negatywnym aspekcie ogólny poziom jakości naszego dnia będzie znacznie obniżony, a my możemy nawet tego nie zauważyć. Słowem – zaczniemy gotować się żywcem. Jak tego uniknąć? Jak rozpoznać taką sytuację i jak to się ma do sprawdzianu z samooceny? […]